Mājas > Jaunumi > Saturs

Analīze par galveno procesu plūsmu galvanotehnikā izšķērdētājs notekūdeņu attīrīšana

Oct 10, 2017

Analīze par galveno procesu plūsmu galvanotehnikā izšķērdētājs notekūdeņu attīrīšana

Galvanotehnikā, ir izmantot ķīmisko un elektroķīmiskās metodes metāla vai citu materiālu virsmas, kas pārklāta ar dažādiem metāliem. Galvanotehnikā tehnoloģijas plaši izmanto iekārtu ražošanas, apgaismojuma nozares, elektronikā un citās nozarēs. Galvanotehnikā notekūdeņu sastāvs ir ļoti sarežģīti, izšķērdētājs ūdens attīrīšanai, papildus cianīda (KN-) notekūdeņu un notekūdeņu skābju-bāzu, smago metālu notekūdeņu ir elektrogalvanizācijas nozares potenciāli bīstamas notekūdeņu kategorijā. Saskaņā ar klasifikāciju smago metālu notekūdeņu smagā metāla elementi, to var iedalīt notekūdeņu, kas satur hromu (Cr), niķeļa (Ni), kadmijs (Cd), vara (Cu) zelta (Au) notekūdeņu, sudraba (Ag) notekūdeņu.

Gan mājās, gan ārvalstīs kopumā galvanotehnikā izšķērdētājs ūdens attīrīšanas uzmanību, izstrādātas dažādas pārvaldības metodes, caur toksisko attieksmi pret netoksisku, kaitīgi, nekaitīgi, pārstrādes dārgmetāliem, pārstrāde ūdenī un citus pasākumus, lai novērst un samazināt smago metālu emisiju. Elektrogalvanizācijas nozares straujo attīstību un pieaugošo pieprasījumu pēc vides aizsardzības, galvanotehnikā izšķērdētājs ūdens attīrīšanā ir sācies iebraukt tīrās ražošanas procesā, pilnīga kontrole un pārstrādes ekonomikas integrācijas posms, resursu otrreizējo pārstrādi un slēgtā kontūra ir galveno attīstības virzienu.

Galvanotehnikā, ir izmantot ķīmisko un elektroķīmiskās metodes metāla vai citu materiālu virsmas, kas pārklāta ar dažādiem metāliem. Izšķērdētājs ūdens apstrādes galvanotehnikā tehnoloģijas plaši izmanto iekārtu ražošanas, apgaismojuma nozares, elektronikā un citās nozarēs. Galvanotehnikā notekūdeņi ir sarežģītāka, galvanotehnikā notekūdeņiem, kas satur hroma, cinka, vara, niķeļa, kadmija un citu smago metālu jonus un skābju, sārmu, cianīdu un citas vielas ar lielu toksicitāti. Galvanotehnikā notekūdeņu sastāvs ir sarežģīts, piesārņotāji var iedalīt divās galvenajās kategorijās neorganisko piesārņojošo vielu un organiskie piesārņotāji, ūdens kvalitātes maiņa diapazonu dažāda veida notekūdeņu piesārņojošo vielu sugu daudzveidība, CODcr ražošana koeficienta izmaiņas; Izšķērdētājs ūdens attīrīšanas un notekūdeņu toksiskumu, kas satur smago metālu jonus daudz, ja ne apstrādāti apkārtējā ūdens galvanotehnikā izraisīs lielu piesārņojumu.

Mana valsts pašreizējo elektrogalvanizācijas nozares izšķērdētājs ūdens attīrīšanas status quo statistikai un apsekojumi, plaši izmanto elektrogalvanizācijas izšķērdētājs ūdens attīrīšanas metodes ir galvenokārt septiņās kategorijās:

(1) nokrišņi ķīmisko metodi, un tas ir sadalīts neitralizāciju un sulfīda nogulsnes metodi.

(2) oksidācijas un samazināšanas režīmu iedala ķīmiskai reducēšanai metodi un ferīta metodi elektrolīzes.

(3) šķīdinātāja ekstrakcijas atdalīšanas metode.

(4) adsorbcijas metode.

(5) membrānu atdalīšanas tehnoloģijas.

(6) jonu apmaiņas metodi.

(7) bioloģiskās attīrīšanas tehnoloģijas, ieskaitot bioflocculation, biosorption, bioķīmiskās metodes, phytoremediation.

1. elektrogalvanizācijas smago metālu izšķērdētājs ūdens attīrīšanas tehnoloģiju status quo

Ir tradicionālās elektrogalvanizācijas izšķērdētājs ūdens attīrīšanas metodes: ķīmiskā metode, jonu apmaiņas metodi, elektrolīzes un tā tālāk. Tomēr tradicionālās metodes, kas nodarbojas ar notekūdeņu galvanotehnikā ir šādas problēmas:

(1) izmaksas ir pārāk augstas - ūdens var nav jāpārstrādā, ūdens un kanalizācijas ārstēšanās izmaksas veidoja 15 % no kopējām ražošanas izmaksām līdz 20 %;

(2) resursu nelietderīgu izmantošanu - dārgmetāliem novada ūdeni, nevar pārstrādāt;

(3) vides piesārņojums - galvanotehnikā notekūdeņu smago metālu, kā "pastāvīgs piesārņotāji" bioloģisko ķēdes nodošana un uzkrāšanos, un galu galā tā apdraudētu cilvēka veselību.

Tipisks process galvanotehnikā notekūdeņu membrānu tehnoloģijas ir šādi:

Sniegt ideāls risinājums, lai veicinātu elektrogalvanizācijas rūpniecības tehnoloģiju jauninājumus, izmantojot membrānu tehnoloģiju elektrogalvanizācijas izšķērdētājs ūdens attīrīšanai. Tās galvenās iezīmes:

(1) samazināt izmaksas – ūdens un dārgmetālu pārstrāde, materiālu patēriņš

(2) pārstrādes resursu - dārgmetālu otrreizējās pārstrādes

(3) lai aizsargātu vidi - nulles notekūdeņu vai mikro emisiju noplūdi

Galvanotehnikā augsta ūdens patēriņu ražošanas procesā, un ūdens vides piesārņojums ar smago metālu emisijas, ievērojami kavē elektrogalvanizācijas nozares ilgtspējīgu attīstību. Tradicionālo elektrogalvanizācijas izšķērdētājs ūdens apstrādes procesa izmaksas ir pārāk augstas, izšķērdētājs ūdens attīrīšanas smago metālu nav pārstrādāta ūdenstilpes, viegli var nodarīt kaitējumu uz bioloģisko. Membrānas separācijas tehnoloģija, kas nodrošina ūdens un smago metālu pārstrāde, izmantojot membrānas atdalīšanas tehnoloģiju, lai risinātu elektrogalvanizācijas notekūdeņu, var sasniegt smagais metāls "nulles emisijas" vai "mikro-emisijas", tā, lai ražošanas izmaksas lielā mērā samazināts.

Membrānu separācijas tehnoloģijas no elektrogalvanizācijas notekūdeņu piedziņu no smagajiem metāliem un ūdens resursi, lai samazinātu vai likvidētu piesārņojumu, videi, lai sasniegtu tīras ražošanas galvanotehnikā, augstākas pievienotās vērtības zelta, sudraba, izmantošanu niķeļa, vara un citi elektrogalvanizācijas notekūdeņu atdalīšanas tehnoloģijas var sasniegt slēgtas sistēmas un ražot labus ekonomiskos ieguvumus. Par integrētu elektrogalvanizācijas notekūdeņu pēc vienkārša fizikālās un ķīmiskās apstrādes membrānu atdalīšanas tehnoloģiju izmantošanu var atkārtoti lielākā daļa ūdens un izšķērdētājs ūdens attīrīšanas atgūšanas likmi līdz pat 60 % līdz 80 %, samazināt kopējo izplūdes kanalizācijas, samazināt ūdens piesārņotājvielu emisijas.