Mājas > Jaunumi > Saturs

Pamata metodes, notekūdeņu attīrīšanas

Atkritumu ūdens apstrādes pamatmetodes: (1) fiziskā metode: notekūdeņu apstrādes izvēle ir atkarīga no dabas, sastāvu, stāvokli un ūdens kvalitātes prasības. Vispārējās notekūdeņu apstrādes metodes var iedalīt trīs galvenās kategorijas fizisko, ķīmisko and un bioloģiko metodes.

Fiziskos procesus apstrādāt, atdalīt un pārstrādāt no notekūdeņu piesārņojošo vielu izmantošanu. Piemēram, nokrišņu daudzums metodi izmanto, lai noņemtu suspendētās daļiņas ar relatīvais blīvums ir lielāks par 1 ūdenī. Flotācijas (vai gaisa flotācijas) var noņemt suspendētās vielas ar pienainu eļļas pilienu vai relatīvais blīvums gandrīz 1; ūdens filtrācijas metodi var noņemt suspendētās daļiņas un iztvaicēšanas metode tiek izmantota koncentrēties nonvolatile šķīstošās vielas notekūdeņos.

Pamata metodes atkritumu notekūdeņu attīrīšanas: (2) ķīmiskā metode: atgūšanas šķīstošo atkritumu vai koloīdu vielu ķīmiskās reakcijas vai fizikāli ķīmisko darbību, piemēram, vidējā un metodes tiek izmantotas notekūdeņos starpposma un skābā vai sārmainā ekstrakcijas metodi, izmanto, šķīdība divfāžu "izplatīšana" atkritumu reģenerāciju, fenoli, smagie metāli, utt. oksidācijas samazinājums tiek izmantota, lai noņemtu samazināšanu vai oksidējošu piesārņojošo notekūdeņu un nogalināt patogēnu baktēriju dabīgo ūdens.

Notekūdeņu apstrāde pamatmetodes: (3) bioloģisko metodi: izmantojot mikrobu bioķīmisko darbības pret organiskās vielas notekūdeņos. Piemēram, bioloģisko filtrācijas un dūņu metode tiek izmantoti, lai ārstētu sadzīves notekūdeņus vai bioloģiskās ražošanas notekūdeņi, tātad šo organisko vielu pārvēršanas degradācija, neorganiskie sāļi un attīrīšanas.

Iepriekšminētajām metodēm ir savas jomas pielāgošanu, jābūt papildina viens otru, bieži vien ir grūti izmantot metodes, lai panāktu labu efektu. Kuru metodi lieto, lai ārstētu notekūdeņus, pirmkārt, saskaņā ar ūdens kvalitāti un ūdens daudzums notekūdeņu, ūdens novadīšana, ekonomiskā vērtība atkritumu reģenerācijas pieprasījumu apstrādes metodi, zinātnes raksturojums eksperimentu veic ar izmeklēšanas un pētniecības, un to nosaka saskaņā ar indeksu, notekūdeņu novadīšana, reģionālo situāciju un tehniskās iespējas.